Ortopeda Poznań

Poradnia ortopedyczna Zdrowa Rodzina

Potrzebujesz szybkiej konsultacji u ortopedy? Możemy Ci pomóc! W naszej przychodni można zapisać się do tego lekarza specjalisty prywatnie, dzięki czemu nie będziesz musiał czekać w kolejkach na NFZ. Gwarantujemy, że pracujący u nas ortopedzi dołożą wszelkich starań, by szybko zdiagnozować problem i wprowadzić skuteczne leczenie. W przychodni Zdrowa Rodzina w Poznaniu obecnie nie oferujemy wizyt u ortopedy w ramach NFZ. Oznacza to, że do zapisu nie potrzeba skierowania od lekarza POZ czy specjalisty.

Ortopeda Poznań

Bez wątpienia ortopeda to jeden z tych lekarzy – specjalistów, do których prędzej czy później trafi każdy z nas. Obecnie zresztą kontakt taki jest w zasadzie obowiązkowy – i to już w pierwszych miesiącach życia. To właśnie ortopeda wykonuje badania bioderek u noworodków. Z pomocy tego specjalisty często korzystają jednak także dzieci, młodzież i dorośli w każdym wieku. Przyczyny mogą być w tym przypadku różne – od popularnych złamań czy stłuczeń po choroby zwyrodnieniowe i nowotwory. Z jakimi problemami zdrowotnymi najczęściej kierujemy się do ortopedy?

 • złamania kości,
 • stłuczenia, skręcenia, zwichnięcia,
 • stany zapalne stawów i kości,
 • różnego rodzaju wrodzone wady układu kostnego,
 • schorzenia kręgosłupa,
 • nowotwory kości,
 • zmiany zwyrodnieniowe stawów, np. cieśń nadgarstka,
 • przykurcz Dupuytrena,
 • choroba Scheuermanna,
 • choroba Olliera,
 • wady postawy.

A jakie objawy powinny nas niepokoić i wskazywać na konieczność skorzystania z pomocy ortopedy? Często pierwszym z nich jest ból kości, stawów i towarzyszących im tkanek miękkich. Warto jednak też zwrócić uwagę na takie problemy jak ograniczenia ruchomości czy deformacje kości. Bardzo ważne jest przy tym, by nie bagatelizować pierwszych problemów – gdyż długo nieleczone schorzenia ortopedyczne mogą skutkować niemożliwymi do poprawy zmianami kości i stawów.

Cennik

Wizyta:
– pacjent Zdrowa Rodzina sp. z o.o. – 200 zł – konsultacja + badanie USG
– pacjent spoza Zdrowa Rodzina sp. z o.o. – 250 zł – konsultacja + badanie USG

Blokada – 40 zł

Kwas hialuronowy – 200 zł

Ostrzyknięcie osoczem bogatopłytkowym – 600 zł

Potrzebujesz recepty lub skierowania?

Lekarz ortopeda – Zdrowa Rodzina

Lek. med. Jan Długosz, Specjalista Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu zajmuje się diagnostyką i leczeniem zachowawczym urazów i chorób ortopedycznych, ze szczególną specjalizacją w zakresie kończyn górnych.

Jan Długosz

Jan Długosz

Lek. med.

Specjalista Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu
Przyjmuje w poniedziałki i środy w godzinach: 12:00 -17:30

Lekarz ortopeda w Poznaniu

Ortopeda jest specjalistą medycznym, który zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób i urazów układu ruchu, w tym kości, stawów, mięśni, ścięgien i więzadeł, które mogą prowadzić do bólu, utraty ruchomości i trudności w poruszaniu się. Lekarze omawianej specjalizacji przeprowadzają badania i diagnozują choroby i urazy, takie jak
złamania, skręcenia, zwichnięcia, stany zapalne, choroby zwyrodnieniowe stawów, takie jak artretyzm, oraz choroby takie jak osteoporoza. Leczenie może obejmować zabiegi chirurgiczne, takie jak leczenie złamań, rekonstrukcje stawów, endoprotezy, a także terapie niefarmakologiczne, takie jak fizjoterapia, rehabilitacja i terapia zajęciowa.
Co jasne, ortopedzi pracują z pacjentami w każdym wieku, od dzieci do osób starszych, i mogą pracować również z pacjentami z różnymi chorobami i urazami, w tym z chorobami reumatycznymi, zaburzeniami metabolicznymi i zaburzeniami neurologicznymi, które mogą mieć wpływ na układ ruchu. Ortopedzi współpracują również z innymi specjalistami medycznymi, takimi jak anestezjolodzy, radiologów, fizjoterapeutów i innych lekarzy, aby zapewnić pacjentom kompleksową opiekę.

Ortopeda dziecięcy Poznań

Jak już wspomnieliśmy, częstymi gośćmi w gabinetach ortopedów są też dzieci – i to zarówno te najmniejsze, jak i w wielu szkolnym. Liczba potencjalnych problemów medycznych w ich przypadku jest bardzo duża i obejmuje też wady wrodzone. Dlatego w przypadku noworodków i niemowląt bardzo ważna jest szybka diagnoza i rozpoczęcie leczenia czy rehabilitacji. Są one bowiem kluczem do skutecznego pozbycia się problemu i uniknięcia dalszych kłopotów w kolejnych latach.