
Ortopedia
Ortopeda Poznań
Potrzebujesz szybkiej konsultacji u dobrego ortopedy? Możemy Ci pomóc! W naszej przychodni można zapisać się do tego lekarza specjalisty prywatnie, dzięki czemu nie będziesz musiał czekać w kolejkach na NFZ. Gwarantujemy, że pracujący u nas ortopedzi dołożą wszelkich starań, by szybko zdiagnozować problem i wprowadzić skuteczne leczenie.
W przychodni Zdrowa Rodzina w Poznaniu obecnie nie oferujemy wizyt u ortopedy w ramach NFZ. Oznacza to, że do zapisu nie potrzeba skierowania od lekarza POZ czy specjalisty.
Wizyta:
– pacjent Zdrowa Rodzina sp. z o.o. – 150 zł
– pacjent spoza Zdrowa Rodzina sp. z o.o. – 200 zł
Blokada – 40 zł
Kwas hialuronowy – 200 zł
Ostrzyknięcie osoczem bogatopłytkowym – 600 zł
Lek. med. Jan Długosz, Specjalista Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu zajmuje się diagnostyką i leczeniem zachowawczym urazów i chorób ortopedycznych, ze szczególną specjalizacją w zakresie kończyn górnych.
Zapraszamy do rejestracji telefonicznej od poniedziałku do piątku w godzinach 8:15-17:45. Przychodnia jest czynna od 8:00 do 18:00.
Kontakt telefoniczny:
- 61 832 28 05
- 61 832 26 82
- 61 832 26 59
- 61 281 77 43
Potrzebujesz recepty lub skierowania?
Dobry ortopeda Poznań
Bez wątpienia ortopeda to jeden z tych lekarzy – specjalistów, do których prędzej czy później trafi każdy z nas. Obecnie zresztą kontakt taki jest w zasadzie obowiązkowy – i to już w pierwszych miesiącach życia. To właśnie ortopeda wykonuje badania bioderek u noworodków. Z pomocy tego specjalisty często korzystają jednak także dzieci, młodzież i dorośli w każdym wieku. Przyczyny mogą być w tym przypadku różne – od popularnych złamań czy stłuczeń po choroby zwyrodnieniowe i nowotwory. Z jakimi problemami zdrowotnymi najczęściej kierujemy się do ortopedy?
- złamania kości,
- stłuczenia, skręcenia, zwichnięcia,
- stany zapalne stawów i kości,
- różnego rodzaju wrodzone wady układu kostnego,
- schorzenia kręgosłupa,
- nowotwory kości,
- zmiany zwyrodnieniowe stawów, np. cieśń nadgarstka,
- przykurcz Dupuytrena,
- choroba Scheuermanna,
- choroba Olliera,
- wady postawy.
A jakie objawy powinny nas niepokoić i wskazywać na konieczność skorzystania z pomocy ortopedy? Często pierwszym z nich jest ból kości, stawów i towarzyszących im tkanek miękkich. Warto jednak też zwrócić uwagę na takie problemy jak ograniczenia ruchomości czy deformacje kości. Bardzo ważne jest przy tym, by nie bagatelizować pierwszych problemów – gdyż długo nieleczone schorzenia ortopedyczne mogą skutkować niemożliwymi do poprawy zmianami kości i stawów.
Lekarz ortopeda w Poznaniu
Ortopeda jest specjalistą medycznym, który zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób i urazów układu ruchu, w tym kości, stawów, mięśni, ścięgien i więzadeł, które mogą prowadzić do bólu, utraty ruchomości i trudności w poruszaniu się. Lekarze omawianej specjalizacji przeprowadzają badania i diagnozują choroby i urazy, takie jak
złamania, skręcenia, zwichnięcia, stany zapalne, choroby zwyrodnieniowe stawów, takie jak artretyzm, oraz choroby takie jak osteoporoza. Leczenie może obejmować zabiegi chirurgiczne, takie jak leczenie złamań, rekonstrukcje stawów, endoprotezy, a także terapie niefarmakologiczne, takie jak fizjoterapia, rehabilitacja i terapia zajęciowa.
Co jasne, ortopedzi pracują z pacjentami w każdym wieku, od dzieci do osób starszych, i mogą pracować również z pacjentami z różnymi chorobami i urazami, w tym z chorobami reumatycznymi, zaburzeniami metabolicznymi i zaburzeniami neurologicznymi, które mogą mieć wpływ na układ ruchu. Ortopedzi współpracują również z innymi specjalistami medycznymi, takimi jak anestezjolodzy, radiologów, fizjoterapeutów i innych lekarzy, aby zapewnić pacjentom kompleksową opiekę.
Ortopeda dziecięcy Poznań
Jak już wspomnieliśmy, częstymi gośćmi w gabinetach ortopedów są też dzieci – i to zarówno te najmniejsze, jak i w wielu szkolnym. Liczba potencjalnych problemów medycznych w ich przypadku jest bardzo duża i obejmuje też wady wrodzone. Dlatego w przypadku noworodków i niemowląt bardzo ważna jest szybka diagnoza i rozpoczęcie leczenia czy rehabilitacji. Są one bowiem kluczem do skutecznego pozbycia się problemu i uniknięcia dalszych kłopotów w kolejnych latach.
Inne poradnie w przychodni lekarzy rodzinnych Zdrowa Rodzina
Podstawowa opieka zdrowotna
Dermatologia
Fizjoterapia
Neurologia
Alergologia
Reumatologia
USG