Neurologia

Neurolog Poznań

Szukasz dobrego specjalisty – neurologa? Jeśli tak, to zapraszamy do umówienia się na wizytę w naszej przychodni Zdrowa Rodzina. Gwarantujemy, że czekający na Ciebie lekarze neurolodzy dołożą wszelkich starań, by dokładnie zdiagnozować problem, z którym przychodzisz i zaproponują najskuteczniejsze leczenie.
Wizyty u neurologa w Przychodni Zdrowa Rodzina w Poznaniu nie są realizowane w ramach NFZ. Nie jest więc wymagane skierowanie od lekarza rodzinnego lub innego specjalisty.

Wizyta:
– pacjent Zdrowa Rodzina sp. z o.o. – 150 zł
– pacjent spoza Zdrowa Rodzina sp. z o.o. – 200 zł

Lek. med. Andrzej Kędzierski Specjalista Neurologii

Zapraszamy do rejestracji telefonicznej od poniedziałku do piątku w godzinach 8:15-17:45. Przychodnia jest czynna od 8:00 do 18:00.

Kontakt telefoniczny:

 • 61 832 28 05
 • 61 832 26 82
 • 61 832 26 59
 • 61 281 77 43

Potrzebujesz recepty lub skierowania?

Dobry neurolog Poznań

Bardzo często konieczność wizyty u lekarza specjalisty oznacza, że w naszym życiu pojawiły się poważne problemy zdrowotne. Nie powinno więc dziwić, że w takiej sytuacji szczególnie ważna jest trafna i szybka diagnoza. Niestety, ale obecnie często jest z tym problem, spowodowany wielomiesięcznymi kolejkami w oczekiwaniu na neurologa na NFZ. Dlatego też polecamy skorzystanie z naszej pomocy i możliwości zapisania się do neurologa z szybkim terminem. Co więcej, w przypadku prywatnej wizyty nie potrzebujemy skierowania. A więc możemy umówić się do specjalisty nawet w przypadku braku poważniejszych objawów chorobowych – w celach profilaktycznych i konsultacyjnych.
W jakich problemach zdrowotnych pomaga neurolog?

 • padaczka,
 • stwardnienie rozsiane,
 • choroba Alzheimera,
 • choroba Parkinsona,
 • choroba Wilsona,
 • udar mózgu,
 • zapalenie mózgu, opon mózgowo-rdzeniowych, rdzenia,
 • nowotwory mózgu,
 • zwyrodnienia kręgosłupa i rwa kulszowa,
 • pląsawica Huntingtona,
 • neurologiczne choroby mięśni: miastenia, miopatia, miotonia.

Warto też podkreślić, że do neurologa warto się udać nie tylko w przypadku poważnych dolegliwości. Naszą uwagę powinny też zwrócić częste bóle głowy, drżenia mięśni, problemy z pamięcią czy nawet sporadyczne zaburzenia czucia, równowagi czy widzenia. Ewentualnie odnośniki do lekarzy-neurologów w przychodni.

Neurolog w Poznaniu

Neurologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się badaniem struktur i funkcji układu nerwowego, w tym mózgu, rdzenia kręgowego, nerwów, mięśni i układów chemicznych, które kontrolują ruch i funkcje poznawcze. Neurologowie są specjalistami w diagnozowaniu i leczeniu chorób układu nerwowego, takich jak choroba Alzheimera, miażdżyca, stwardnienie rozsiane, epilepsja, choroby nerwów obwodowych, udary, urazy mózgu, migreny, zaburzenia snu i choroby związane z układem mięśniowym.
Specjaliści z omawianej dziedziny przeprowadzają również badania neurologiczne, takie jak elektroencefalografia (EEG), rezonans magnetyczny (MRI), tomografię komputerową (CT) i angiografię, aby ustalić przyczynę objawów pacjenta. W zależności od diagnozy lekarz może zalecić leczenie farmakologiczne, rehabilitację, terapię fizyczną lub chirurgiczną.
Co jasne, aby zapewnić pacjentom kompleksową opiekę, neurologowie pracują zespołowo z innymi specjalistami, takimi jak neuropsycholodzy, neurofizjolodzy, neurochirurdzy, radiolodzy, fizjoterapeuci itd.

Neurolog dziecięcy Poznań

Wsparcie neurologiczne jest często potrzebne także dzieciom. Dotyczy to w szczególności noworodków i niemowlaków, u których wykryto problemy z rozwojem i funkcjonowaniem układu nerwowego. Konsultacje neurologiczne są też zalecane w przypadku problemów rozwojowych o nieustalonej przyczynie. Warto też pamiętać, że niektóre poważne schorzenia neurologiczne pierwsze objawy mogą dawać w okresie dziecięcym czy nastoletnim. Dlatego absolutnie nie należy ich lekceważyć, szczególnie że szybka diagnoza i leczenie często są kluczem do odzyskania zdrowia.

Inne poradnie w przychodni lekarzy rodzinnych Zdrowa Rodzina

Podstawowa opieka zdrowotna
Dermatologia
Fizjoterapia
Ortopedia
Alergologia